Sektörel Firma Rehberi
Sektörel Firma Rehberi, Türkiyenin Sektörel Firma Arama Rehberi

Ara:

Sektörel Firma Rehberi, Tıklayın Ücretsiz Resimli Ürünlerinizi Ekleyin

Günsu Enerji Sistemleri ve Konfor Tesisleri San. ve Tic. A.Ş.

 Havuz kimyasalları, endüstriyel temizlik ürünleri, su şartlandırma kimyasalları.
  Firma Adı :  Günsu Enerji Sistemleri ve Konfor Tesisleri San. ve Tic. A.Ş.
  Sektör :   » Kimya Sanayi
  Kuruluş Yılı :  1981
Adres :  Antalya Organize San. Böl. 1. Kısım Atatürk Bulv. No: 25
  Semt :  Döşemealtı
  İlçe :  Antalya merkez
  İl / Şehir :  Antalya
Telefon :  242-2581140
Faks :  242-2581271
Web Sitesi :   Firma Sitesine Git
 

Firma Hakkında Detaylı Bilgi

 

Günsu, 1 Eylül 1981 yılında Mustafa Karaman ve Ünal Çotak tarafından güneş enerjisi ile ısıtma sistemleri imalatı ve satışı amacıyla adi ortaklık olarak kurulmuştur. 1982 yılından itibaren Mustafa Karaman ve Hüseyin Karaman adi ortaklık olarak devam ederek Antalya Eski Sanayi Sitesi'nde faaliyetlerini sürdürmüştür.

Başlangıçta Aygaz tarafından üretilen güneş kolektörlerinin bayiliği yapılmış, daha sonra Aygaz’dan üretim makine ve teçhizat devir alınarak kendi kolektörlerinin imalatına başlanmıştır.

1983 yılında Alanya’da bölge ofisi açılmıştır. Söz konusu bölge şu anda Doğu Akdeniz Bölgesi olarak konumlandırılmış ve alanı genişleterek faaliyetlerine devam etmektedir.

1985 yılında Eski Sanayi Sitesi'ndeki iş yeri kapatılarak, halen Çallı Ofis olarak kullanılmakta olan, 1000 m²’lik kapalı alan içerisinde ofisler, atölye ve deponun bulunduğu Bayındır Mahallesi'ndeki kendi işyerine taşınmıştır.
Turizm sektörünün hızlı gelişmesi üzerine otellere, tatil köylerine dönük yüzme havuzları ve süs havuzlarının projelendirilmesi, ekipman imalatı, mekanik tesisat ve montaj işlerine başlanmıştır.

Hızlı şekilde büyümeye devam eden firma, 1989 yılından itibaren de İsmail Karaman, Mehmet Karaman, Mustafa Karaman, Hüseyin Karaman, amcaoğlu İsmail Karaman ortaklığında Günsu Enerji Sistemleri ve Konfor Tesisleri San. ve Tic. A.Ş. adıyla şirketleşerek faaliyetlerine devam etmiştir.

Havuz işlerinin yoğunlaşması ile birlikte kimyasal malzeme satışına da başlayan firmanın ortakları, kimyasal üretim amacıyla 1993 yılında Günsu Su Kimyasalları ve Cihazları Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasını kurmuşlardır.
Bu süreçte şirket ortakları, aynı konularda Ankara’da faaliyet göstermek üzere 1994 yılında Santek Havuz ve Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasını kurmuşlardır. Bu firma da çalışmalarına başarı ile devam etmektedir.

Akdeniz Sanayi Sitesi'nde öncelikle havuz kimyasalları üretiminde faaliyet gösteren firma, temizlik ürünleri üretimine de başlamış, daha sonra da kazan kimyasalları ve teknik kimyasallar konularında da faaliyetlerini sürdürmüştür. 1998 yılında da Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 20.000 m² alan içerisinde 10.000 m² kapalı alansa sahip olan kendi fabrikasında üretime başlamıştır.
Alınan stratejik karar sonucu, iki ayrı firma olarak faaliyetlerini yürütmekte olan Günsu Enerji Sistemleri ve Konfor Tesisleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Günsu Su Kimyasalları ve Cihazları Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketleri 2009 yılında ticari olarak Günsu Enerji Sistemleri ve Konfor Tesisleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde birleştirilmiştir. Birleşme ile birlikte şirketin merkezi Antalya Çallı Ofisi'nden, Antalya Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikasına taşınmıştır. İki şirket de önceki faaliyetlerine devam etmekte olup, sadece Günsu Enerji Sistemleri ve Konfor Tesisleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. adı altında yönetimsel ve organizasyonel yapılanarak güçlü bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu süreçte gücüne güç katmak isteyen Günsu Enerji Sistemleri ve Konfor Tesisleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., profesyonel danışmanlık hizmeti alarak 01 Şubat 2011 tarihi itibarı ile şirketin kurumsallaşma sürecini hızlandırmıştır. Nitekim şirketin stratejik hedefleri ile kurumsallaşma çalışmalarını uyumlaştırmak ve şirketin 2030 yılındaki 50. yılına atıfta bulunmak amacıyla proje adını Hedef 2030 olarak belirlemiştir.

  Etiketler :  Havuz kimyasalları | yüzme havuzu | havuz taahhüdü | su şartlandırma kimyasalları | endüstriyel temizlik | dozaj sistemleri | süs havuzları | sauna | jakuzi | su arıtma sistemleri | biyolojik ürünler |
İlgilenebileceğinizi düşündüğümüz bazı firmalar
 

Hide  Şu Andaki Tavsiye Firma
» eylül telekomünikasyon
parcakontor,ceplira,toptankontor,parçakontör,toptankontor,parcatl,
Hide    Rastgele Firmalar
Hide       Firma Sektörleri